Звернення до учасників освітнього процесу щодо організації дистанційного навчання

Шановна шкільна родино, вчителі, батьки та учні Вараської ЗОШ №1

Від 30.03.2020 наша школа переходить на дистанційну форму навчання для всіх здобувачів освіти згідно щоденного розкладу уроків.

На сьогоднішній день, згідно роз’яснень Міністерства освіти і науки України, навчальний рік продовжено до 01 липня 2020 року. Ніхто не може достеменно сказати чи бути впевненим, що карантин завершиться після 24 квітня. Тому сьогодні дистанційна форма навчання учнів є необхідністю, а не забаганкою.

Окрім того, ДПА у 4-тих та 9-тих класах відмінено. Терміни ЗНО (як пробного так і основної сесії) зміщено. Конкретні дати будуть встановлені МОН пізніше.

Вчителі нашого закладу освіти, в переважній більшості, будуть організовувати дистанційне навчання на онлайн-платформі Google ClassRoom. Платформа безкоштовна для всіх користувачі і є доступною як зі звичайного комп’ютера так і з смартфона. Для цього потрібен лише доступ до мережі Інтернет. Алгоритм роботи ваших дітей на цій платформі додається. Якщо окремий вчитель організовує навчання з допомогою інших сервісів, Вас про це повідомлять.

Просимо з розумінням та з відповідальністю поставитись до необхідності дистанційного навчання. Будь-яка нова справа на початку її роботи супроводжується певними труднощами, та ми впевнені, що спільними зусиллями ми справимось з викликами сьогодення.

Дякуємо за розуміння та відповідальне ставлення.

Адміністрація школи

Алгоритм дій для організації дистанційного навчання учнів Вараської ЗОШ №1 на онлайн-сервісі Google ClassRoom (зазначаємо роботу на платформі ClassRoom у своїх індивідуальних планах роботи)

Педагогічним працівникам:

 1. Зареєструвати акаунт Google (створити електронну скриньку gmail), при заповненні особистих даних всказати реальні прізвище та ім‘я для вашої ідетифікації
 2. Опанувати роботу на платформі ClassRoom , можна використати лаконічні відеоуроки по роботі з сервісом ClassRoom за посиланням
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLYChBsEINueJkS2ugCpeP_9C_yITX7Y5X
 3. Створити на онлайн-сервісі Google ClassRoom віртуальний клас для кожного класу в якому працює педагог з чіткою назвою, наприклад: Математика 7-А, Англійська мова 10-Б 2 група тощо
 4. Завантажити перший урок та завдання до нього з певної теми до відповідного класу на платформі ClassRoom
 5. Надати класним керівникам тих класів, в яких Ви працюєте, коди доступу до своїх віртуальних класів на платформі ClassRoom
 6. Завантажувати матеріали наступних уроків перед початком чи на початку свого уроку згідно розкладу
 7. На перших порах роботи на платформі ClassRoom, виставляючи завдання з оцінюванням, не обмежувати до них доступ в часі, а згодом, як налагодиться процес дистанційного навчання, а  учнями буде опановано роботу на платформі, такі дедлайни під час виконання учнями завдань все-таки ставити.
 8. Якщо Ви все ж вирішили, що ClassRoom Вам не підходить, то надайте інформацію щодо інших форм, методів та способів Вашої дистанційної роботи зі своїми класами для класного керівника, зазначивши таку інформацію у своєму індивідуальному плані роботи, який Ви подаєте для адміністрації школи, та продумайте зручний для Вас та учнів алгоритм дистанційної взаємодії. Класний керівник не повинен постійно передавати Ваші завдання для свого класу, він лише інформує батьків та учнів про спосіб взаємодії вчителя –  предметника з учнями класу.
 9. Вести оцінювання учнів ClassRoom, можна за бажанням дублювати це у своїх індивідуальних журналах або записах, після карантину уточнимо, як робити записи у журналі та виставляти оцінки.
 10. Комунікувати щотижня з класними керівниками з приводу  активності їх учнів у  віртуальних класах, створених Вами,  та з інших організаційних питань

Алгоритм дій для організації дистанційного навчання учнів Вараської ЗОШ №1 на онлайн-сервісі Google ClassRoom (зазначаємо роботу на платформі ClassRoom у своїх індивідуальних планах роботи)

Класним керівникам:

 1. Зібрати коди доступу до віртуальних класів на платформі ClassRoom від педагогічних працівників, які працюють з Вашим класом
 2. Якщо вчитель, який працює у  Вашому класі,  обрав інший спосіб дистанційного навчання, повідомити про це учням
 3. Інформувати учнів та їх батьків (обов’язково) про спосіб організації дистанційного навчання у Вашому класі
 4. Надати відеоінструкцію для учнів та їх батьків щодо роботи на платформі ClassRoom.

Наприклад, як використовувати ClassRoom на комп’ютері:

та як використовувати ClassRoom на смартфоні:

 • Роздати коди доступу до віртуальних класів на платформі ClassRoom з кожного предмета
 • Комунікувати щотижня з вчителями-предметниками та батьками учнів свого класу щодо активності здобувачів освіти у своїх віртуальних класах

Алгоритм дій для організації дистанційного навчання учнів Вараської ЗОШ №1 на онлайн-сервісі Google ClassRoom

Учням та батькам:

 1. Створити аккаунт Google (пошту на gmail), при заповненні особистих даних всказати реальні прізвище та ім‘я для вашої ідетифікації
 2. Встановити на телефон додаток Classroom,
 3. Якщо працюєте з комп‘ютера, то необхідно зайти на пошту gmail, обрати додатки Google та обрати відповідну піктограму «Клас»
 4. Приєднатися до класу: натиснути кнопку  +  та обрати пункт «Приєднатися до класу»
 5. Ввести код класу (він постійний, якщо Ви вже приєднались до класу то повторно використовувати його при наступному відвідуванні класу не потрібно)
 6. Уважно слідкувати за новинами у віртуальних класах згідно розкладу уроків, виконувати завдання і надсилати для перевірки відповіді до відповідних завданнь. Все це потрібно робити на платформі ClassRoom (у додатку на смартфоні або через комп’ютер)
 7. Пам’ятаємо про академічну доброчесність (недопустимість списування та антиплагіат) і лексичну етику!
 8. Відеоінструкція для роботи на платформі ClassRoom через комп’ютер

9. Відеоінструкція для роботи на платформі ClassRoom через смартфон:

2 Replies to “Звернення до учасників освітнього процесу щодо організації дистанційного навчання”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *