Як обирати підручники для 2 класу

З 25 лютого 2019 року педагогічні працівники мають можливість ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників на 2019/2020 навчальний рік для учнів 2 класу.

Для вибору підручників необхідно:

1. Зайти на сайт ІМЗО, скориставшись посиланням lib.imzo.gov.ua
  2. Перейти до розділу «Конкурс підручників»
  3. Ознайомитися з електронними версіями оригінал-макетів підручників для 2 класу

Зверніть увагу!!! Підручники «Українська мова та читання» (прогр. Савченко О.Я.), «Я пізнаю світ» представлені у 2-х частинах. Будь-яка зміна вибору підручників не допускається. Після створення узагальненої форми внесення змін закладами освіти буде неможливим.

Підручники друкуються один раз на 5 років. За підручниками обраними у 2019 році, учні будуть навчатися наступні п’ять років. Тому просимо підійти до ознайомлення і вибору підручників відповідально та сумлінно.

Відповіді на запитання вчителів

Розпочато другий етап конкурсного відбору підручників для 2 класу. Сьогодні вчитель приймає вільне і відповідальне рішення: за якими підручниками навчатимуться другокласники у його школі протягом наступних 5 років.

Відповідаємо на запитання, які найбільше хвилюють педагогів.

Хто визначає, які підручники надійдуть до моєї школи?

Вибір підручників здійснюють безпосередньо вчителі. Педагогічна рада закладу освіти затверджує цей вибір і складає відповідний протокол.

Чи має право районне управління освіти рекомендувати конкретний підручник?

Будь-яка особа може вести роз’яснювальну роботу, пропонувати, коментувати той чи інший підручник, проте ніхто, зокрема орган управління освіти, не має права нав’язувати вибір вчителям.

Чи можна обрати для 2 класу підручники не тих авторів, за підручниками яких діти навчалися у 1 класі?

Положення про конкурсний відбір підручників не обмежує вибір підручників для 2 класу минулорічним вибором. Тож якщо вчитель бачить необхідність обрати для 2 класу підручники інших авторів, які, наприклад, мають кращу методичну підтримку, він має право це зробити.

Чи можна в межах певної освітньої програми працювати за підручником, створеним відповідно до іншої освітньої програми?

Закон України “Про освіту” надає учителю академічну свободу, зокрема й у
виборі навчальних матеріалів. Якщо педагог, працюючи за вподобаним підручником, може реалізувати завдання освітньої програми, ніхто не вправі заборонити йому обрати підручник, розроблений до іншої програми.

До якої дати ми, вчителі, маємо визначитися із вибором підручників для 2 класу?

З 25 лютого 2019 року вчителі мають можливість ознайомитися з фрагментами підручників для 2 класу. Результати вибору підручників заклади освіти вносять до спеціальної форми у Державній інформаційній системі освіти з 4 по 10 березня.