В рамках проєкту “Діємо для здоров’я” отримано пароконвектомат для їдальні

Вараський ліцей №1 вже другий рік поспіль є учасником україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” до якого приєднались100 закладів освіти України. Залучення до участі у цьому міжнародному проєкті відбулось за ініціативи очільниці Управління освіти виконавчого комітету Вараської міської територіальної громади Олени Корень. Фокус україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» — профілактика серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу та зниження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань НІЗ. Проєкт реалізується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Вже не вперше ліцей №1 стає активним учасником проєкту. А саме:

1. Уроки здорового харчування.

Працівники проєкту проводили для учнів 4-го класу уроки здорового харчування в режимі онлайн, а класні керівники за матеріалами проєкту проводили такі уроки в очному режимі зі своїми учнями.

2. Тренінг для кухарів.

Тренінг відбувся 21 червня 2022 року у м. Рівне на базі «Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі». З учасниками тренінгу працювала команда проєкту Culture of Food Євгена Клопотенка та комада Україно-швейцарського проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні». Кухарі під час тренінгу формували свою готовність до впровадження сучасних методів роботи на шкільній кухні; відпрацьовували навички роботи з сучасними методами обробки продуктів; на прикладі нових страв з рекомендованого меню розробленого командою Євгена Клопотенка працювали з рецептурами на новому та застарілому обладнанні; сформували чітке бачення щодо впровадженнянововведень у своїх закладах.

3. Пароконвектомат для їдальні.

В рамках проєкту “Діємо для здоров’я” для їдальні ліцею напередодні вихідних отримано пароконвекційну піч UNOX разом з підставкою під піч та змінними фільтрами. Вартість такого пароконвектомату становить 81376,00 гривень.

Детальніше про проєкт

Це українсько-швейцарський проєкт, що впроваджується у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України за підтримки Швейцарії.

Рівні впровадження проєкту

Національний рівень

 • Співпраця МОЗ України, МОН України, Національним центром громадського здоров’я, Національною службою здоров’я України, громадськими та міжнародними організаціями;
 • Створення сприятливого нормативно-правового середовища для профілактики та контролю НІЗ;
 • Розробка інформаційних кампаній для зміни поведінки населення.

Регіональний рівень

 • Проєкт працює в 5 цільових областях: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській.
 • Медичні працівники та управлінці охорони здоров’я з Донецької та Луганської областей також зможуть взяти участь у навчанні та інших заходах проєкту.

Територіальні громади

 • Під час проєкту підтримуються 4 територіальні громади у кожній цільовій області

‍Освітній компонент проєкту «Діємо для здоров’я» реалізовується на підтримку та виконання:

Національної стратегії розбудови безпечного та здорового середовища у новій українській школі, схваленій Указом Президента України від 25 травня 2020 року № 195/2020
• Плану заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі на 2021 рік, затвердженого розпорядженням КМУ 23 грудня 2020 р. № 1668-р
• Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого роз витку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 липня 2018 року № 530.
• Наказу №626 від 04.06.2021 р. МОН України «Про реалізацію інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Модель здорової школи» на базі закладів загальної середньої освіти та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Херсонської областей на 2021–2024 роки.»

Освітній компонент проєкту «Діємо для здоров’я» включає:

 1. ОСВІТНІЙ ПРОСТІР. Соціальний та емоційний клімат закладу освіти та його фізичний простір впливають на розвиток учнів, бажання вчитися, результати навчання, стосунки з іншими учнями, вчителями, сім’єю та громадою. Правильно організований інклюзивний освітній простір сприяє процесу навчання, забезпечує здоров’я та безпеку учнів і працівників закладу освіти.
 2. ОСВІТА В ГАЛУЗІ ЗДОРОВ’Я ТА БЕЗПЕКИ. Системний освітній процес, який дає можливість набути знання та навички, необхідні у реальному житті для збереження власного здоров’я та здоров’я інших, дотримання здорового способу життя та безпечної поведінки.
 3. ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА РУХОВА АКТИВНІСТЬ. Комплексна програма фізичного виховання у закладі освіти включає в себе: уроки фізкультури, освітній простір, сприятливий для рухової активності, можливості для занять спортом у школі та поза школою, залучення працівників закладу освіти, родини та громади до рухової активності та занять спортом.
 4. ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Культура харчування в закладі освіти дає можливість учням сформувати здорові харчові звички завдяки шкільному меню, продуктам, які можна придбати в буфеті, їдальні, торговельних автоматах на те риторії закладу освіти, під час шкільних свят. Шкільне харчування має забезпечувати дітей їжею та напоями, які відповідають сучасним принципам здорового харчування та рекомендаціям ВООЗ і МОЗ України.
 5. МЕДИЧНА СЛУЖБА. У закладі освіти обов’язково має бути медичний працівник та відповідно обладнаний медичний кабінет. Медичний працівник закладу освіти здійснює профілактичну роботу для попередження інфекційних та неінфекційних захворювань, виявляє чинники ризику та потенційні проблеми зі здоров’ям учнів, забезпечує супровід і підтримку учнів із хронічними захворюваннями.
 6. ПСИХОЛОГІЧНА СЛУЖБА. Профілактична служба, що підтримує емоційне та психологічне благополуччя учнів та вчителів, а також сприяє успіху в процесі соціалізації та навчання, а у випадку потреби – перенаправляє до інших медичних, психологічних або соціальних служб.
 7. ПІДГОТОВКА І ЗДОРОВ’Я ВЧИТЕЛІВ. Усі працівники закладу освіти потребують навчання та підтримки для дотримання принципів здорового способу життя. Позитивний приклад працівників закла ду освіти допомагає учням засвоїти принципи здорового способу життя та сформувати життєві навички здорової поведінки.
 8. ЗАЛУЧЕННЯ СІМ’Ї ТА ГРОМАДИ. Заклади освіти створюють партнерські зв’язки з закладами охорони здо ро в’я, соціальними службами, правоохоронними органами, закладами культури, громадськими організаціями та місцевими волонтерськими ініціативами у громаді. Це допомагає підсилити профілактичну роботу та залучити додаткові ресурси для популяризації здорового способу життя.
Сайт проєкту: https://www.actforhealth.in.ua/

Фейсбук сторінка проєкту: https://www.facebook.com/actforhealth.in.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *