Урок хімії на РАЕС

На проммайданчику РАЕС вкотре пройшов відкритий урок хімії для старшокласників міста-супутника.

Урок для учнів Вараського ліцею №1 проводив інженер групи контролю загальностанційних об’єктів і метрологічного забезпечення хімічного цеху РАЕС Василь Столярчук, який представив юним гостям загальні відомості про лабораторію і групу та приладний парк підрозділу. Представлена група хімічного цеху РАЕС виконує аналіз стічних вод, природної та питної води, а також технологічних вод, які циркулюють в контурах електростанції.

Зокрема учням детально було представлено тему «Визначення якості питної води». Фахівець ознайомив слухачів з фізико-хімічними, органолептичними та радіологічними якостями води. Також одинадцятикласникам продемонстровано визначення фізико-хімічних показників якості води – густини та водневого показнику (pH). В практичній частині уроку під наглядом інженера бажаючі мали змогу самостійно зробити аналіз питної води способом титрування й визначити її жорсткість. Урок проходив у форматі діалогу, де учні відразу могли отримати відповіді на питання, що їх цікавили.

«Мета уроку – показати практичну сторону роботи фахівців хімцеху. Я надіюсь, що завдяки відкритим урокам інтерес учнів до цієї науки збільшиться, адже хімія – цікава наука. Це хороша можливість поглибити свої знання не із навчальних підручників, а від людей, які реально працюють в хімічній галузі», – відзначив Василь Столярчук.

На дітей відкритий урок справив позитивне враження. Учні зрозуміли наскільки серйозним є технологічний процес роботи підприємства. Побачили, що на електростанції працюють висококваліфіковані та досвідчені фахівці.

Старшокласник Владислав Бойко каже, що урок був для нього пізнавальним і цікавим. Юнак не вперше на електростанції, минулого року він був учасником Ядерної школи РАЕС і з радістю знову відвідав підприємство. «Мені дуже подобається предмет хімія. Як казав відомий учений Михайло Ломоносов: «Широко простягає хімія руки свої у справи людські…», відтак мені цікаво було подивитися як людина з тими «руками» взаємодіє. Під час уроку я побачив, наскільки важливою та сконцентрованою є робота спеціалістів хімічного цеху РАЕС. Я ще точно не визначився з майбутньою професією, проте швидше за все пов’яжу її саме з атомною енергетикою», – підсумував учень.


За матеріалами офіційний веб-сайт РАЕС: 

https://www.rnpp.rv.ua/na-raes-projshov-vidkritij-urok-z-ximiyi.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *