Адреса:  м. Вараш,  Рівненської області, м-н Будівельників, 55

Е-mail:    kuzn_sch1@meta.ua

Дата введення в експлуатацію:  1 вересня 1975 року

Адміністрація школи:

Директор школиСереда Наталія Антонівна,    e-mail: seredanatasha69@gmail.com,  тел: 3-17-41

Заступник директора з навчальної роботи Бондар Надія Іванівна ,  e-mail: bondar.n56@gmail.com

Заступник директора з навчальної роботи Остаповець Лариса Адамівна,  e-mail: ostapovec.52@gmail.com , тел: 2-46-07

Заступник директора з навчальної роботи Огородник Надія Антонівна,  e-mail:  ogorodnik_n@meta.ua, тел:  2-46-07

Заступник директора з виховної роботи Пашко Ніла Миколаївна , e-mail:  pashko.n70@gmail.com

Заступник директора з навчальної роботи Сидорчик Катерина Михайлівна,  e-mail: katya.sidorchik@gmail.com  тел:  2-46-07

Заступник директора з господарчої роботи Богдан Олександра Данилівна,    тел:  2-30-33

Голова ради школи – Левченко Марія Володимирівна

Голова профспілкового комітету Середенко Іванна Вікторівна

Школа    налічує:

• всіх працівників – 159
  • педпрацівників –124
  • учнів – 1378
  • обслуговуючий персонал – 35
  • медпрацівників –2
  • бібліотекарів – 2

У тому числі:

спеціалістів вищої категорії – 81

– спеціалістів І категорії –17

– спеціалістів ІІ категорії –13

– спеціалістів – 13

Мають педагогічні звання:

• «вчитель-методист» – 21,
  • «старший вчитель» –31.

Нагороджені нагрудним знаком:

«Відмінник освіти України» – 4,  «Василь Сухомлинський» – 1, « За заслуги перед містом» – 2,
Нагороджено почесними грамотами Міністерства освіти України –12

Окремі  класи працюють за системою розвивального навчання, а також за програмами поглибленого вивчення:

• фізики та математики
  • математики та інформатики
  • математики
  • української та англійської мов
  • біології

З 01 вересня 2014 року  школа стала учасником проекту «Інтелект України». Сутність проекту «Інтелект України» полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо. Результати, новизну й цінність проекту позитивно оцінюємо не тільки ми, вчителі, а й батьки, що повірили у даний експеримент.

У школі обладнано: 4 кабінети інформатики, лінгафонний кабінет, кабінет біології, хімії, фізики, географії, основ здоров’я, 2 кабінети математики, 2 кабінети історії, кабінет  правознавства, кабінет української мови та кабінет української літератури, кабінет зарубіжної літератури, кабінет англійської мови, кабінет музичного мистецтва, 3 майстерні, спортивна та гімнастична зали,кабінет хореографії, актова зала, бібліотека, кабінет соціально-психологічної служби, медичний кабінет, їдальня.

У закладі функціонують гуртки: «Сучасний танець», «Hand made», «Фантазійний світ рукоділля», «Журналістика», «Здоровим будь», «Дзюдо», «Джура», “Юний пластун”, “Лікарські рослини”, “Творимо майбутнє відповідально й ощадливо”, “Граматика ефективного спілкування”, гурток з шахів, гурток  з футболу та із художньої самодіяльності.

Організовано роботу методичних об’єднань вчителів початкових класів, класних керівників, методичних об’єднань вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури,   іноземної мови, математики, фізики,  інформатики, трудового навчання, фізичного виховання, художньо-естетичного, природничого напрямків.

Навчальний заклад працює над науково-педагогічною проблемною      темою «Шляхи підвищення навчальних досягнень учнів».

Понад 15 років поспіль школа є лідером у спортивно-масовій роботі і виборює першість у міській Спартакіаді школярів.

У 2008-2009 навчальному році заклад посів ІІІ місце  в обласному конкурсі «Загальноосвітній заклад року». За результатами підготовки освітніх закладів до нового навчального року кілька років поспіль школа є найкращою.

Педагогічний колектив Вараської ЗОШ №1 працює в режимі постійного розвитку, а головна мета творчого пошуку навчального закладу – плекання дитини як  творця власного життя і долі.