Адреса: м-н Будівельників, 55, м.Вараш,  Рівненська область,  34400

Е- mail:  Lyceum1@varash1.ukr.education

Дата введення в експлуатацію:  1 вересня 1975 року

Адміністрація ліцею:

Директор ліцею– Середа Наталія Антонівна,    e-mail: Lyceum1@varash1.ukr.education,  тел: 3-17-41

Заступник директора з навчальної роботи –  Герман Олена Вікторівна  e-mail: oherman@varash1.ukr.education

Заступник директора з навчальної роботи – Сидорчик Катерина Михайлівна,  e-mail: sidorchik@varash1.ukr.education

Заступник директора з навчальної роботи – Бондар Людмила Анатоліївна,  e-mail: la@varash1.ukr.education

аступник директора з навчальної роботи – Килюх Наталія Іванівна,  e-mail: nkylyukh@varash1.ukr.education

Заступник директора з виховної роботи – Пашко Ніла Миколаївна , e-mail: pashko@varash1.ukr.education

Заступник директора з господарчої роботи – Колос Ніна Іонівна, e-mail: kolos@varash1.ukr.education, тел:  2-30-33

Голова ради школи – Рабий Юрій Анатолійович

Голова профспілкового комітету – Степанова Людмила Сильвестрівна, e-mail: lstepanova@varash1.ukr.education

Школа    налічує:

• всіх працівників – 182
  • педпрацівників –133
  • учнів – 1529
  • медпрацівників –2
  • бібліотекарів – 2

У тому числі:

• спеціалістів вищої категорії – 81
  • спеціалістів І категорії –17
  • спеціалістів ІІ категорії –13
  • спеціалістів – 13

Мають педагогічні звання:

• «вчитель-методист» – 21,
  • «старший вчитель» –31.

Нагороджені нагрудним знаком:

• «Відмінник освіти України» – 4,
  • «Василь Сухомлинський» – 1,
  • « За заслуги перед містом» – 2,

Нагороджено почесними грамотами Міністерства освіти України –12

Окремі  класи працюють за педагогічним проектом “Інтелект України”, а також за програмами поглибленого вивчення:

• фізики та математики
  • математики та інформатики
  • математики
  • української та англійської мов
  • біології
  • історії

З 01 вересня 2014 року  школа стала учасником проекту «Інтелект України». Сутність проекту «Інтелект України» полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо. Результати, новизну й цінність проекту позитивно оцінюємо не тільки ми, вчителі, а й батьки, що повірили у даний експеримент.

У школі обладнано:

• 4 кабінети інформатики,
  • 2 кабінети англійської мови з лінгафонним кабінетом,
  • кабінет біології,
  • кабінет хімії,
  • кабінет фізики,
  • кабінет географії,
  • кабінет основ здоров’я,
  • 2 кабінети математики,
  • 2 кабінети історії,
  • кабінет  правознавства,
  • 2 кабінет української мови та української літератури,
  • кабінет зарубіжної літератури,
  • кабінет музичного мистецтва,
  • інноваційний навчально-тренінговий клас,
  • STEM-центр
  • 3 майстерні,
  • спортивна та гімнастична зали,
  • кабінет хореографії,
  • актова зала,
  • бібліотека,
  • кабінет соціально-психологічної служби,
  • медичний кабінет,
  • їдальня.

Педагогічний колектив Вараської ЗОШ №1 працює в режимі постійного розвитку, а головна мета творчого пошуку навчального закладу – плекання дитини як  творця власного життя і долі.