STEM-весна 2022 в рамках Європейського тижня. Звіт.

З 26 по 29 квітня у Вараському ліцеї №1 проходили заходи в рамках Європейського STEM-тижня та STEM-весни 2022. Серед заходів були такі:

• My Heritage – вчимося створювати родинне дерево через сервіс https://www.myheritage.com.ua. Створюємо родинний логтип через додаток для 3D-дизайну Tinkercad, захід відбувся онлайн через Google Meet, організатор Людмила Бондар)
  • Українські SТЕМ-науковиці (досліджуємо видатних українських науковиць, що працюють чи працювали у галузі природничо-математичних дисциплін, створюємо постери про таких жінок через сервіс https://www.canva.com/, захід відбувся онлайн через Google Meet, організатор Людмила Бондар)
  • Робототехніка LEGO WeDo 2.0 (будуємо та досліджуємо всюдихід Майло з допомогою конструктора Lego WeDo 2.0, захід відбувся в приміщенні ліцею, організатор Ірина Кубай)
  • Лазерне графіювання на 3D-принтері. Підставка для гарячого. (створюємо підставку для гарячого на 3D-принтері 3-в-1 Snapmaker, захід відбувся в приміщенні ліцею, організатор Тамара Дукач)
  • Досліджуємо властивості води (квест-подорож по локаціях, ґрунтуючись на знаннях учнів з хімії та біології, фізики, географії,  опираючись на власний досвід, ми розвивали і закріплювали свої знання про склад, властивості, застосування та значення води, захід відбувся в приміщенні ліцею, організатор Наталія Долганова)
  • Робототехніка LEGO Mindstorms EV3 (будуємо військову тенхніку з Lego Mindstorms EV3: танки, броньовані машини, всюдиходи, захід відбувся в приміщенні ліцею, організатор Людмила Бондар)
  • Корабель з картону (захід під гаслом: “Побудуй український корабель “Вільний”!” , використовуючи картон, без склеювання, захід відбувся в приміщенні ліцею, організатор Людмила Бондар)

До заходів з робототехніки під керівництвом Ірини Кубай залучались учні з числа внутрішньопереміщених осіб.

Діти так сумують за спілкуванням з однолітками та вчителями, за гуртками та факультативами, за школою, за її затишними класними кімнатами, охайними коридорами, сучасною їдальнею, бібліотекою, а, особливо, за мирним небом над Україною та безпечним освітнім середовищем.

Отож заняття у STEM-центрі було справжньою насолодою як для дітей так і для викладачів. Коли лунали повітряні тривоги, ми швиденько переміщались до сховища, а після сирен знову швиденько бігли у STEM-центр аби продовжити майструвати, моделювати, конструювати, програмувати, досліджувати.

Всі учасники отримали Сертифікати від Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти!