Про впровадження освітньої платформи “G Suite For Education”

У зв’язку з можливим виникненням потреби щодо організації освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, карантину, інших обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладу освіти на серпневому засіданні педагогічної ради було розглянуто питання щодо вибору єдиної комунікаційної освітньої платформи для забезпечення освітнього процесу з використанням технологій дистанційної освіти.

З даного питання на педагогічній раді виступила заступник директора з навчальної роботи Бондар Л.А. , яка зазначила, що у випадку карантинних заходів  для закладу освіти в цілому або його частини (карантину в межах класу) необхідно забезпечити освітній процес за допомогою технологій змішаного та дистанційного навчання. При виникненні такої потреби освітні послуги можуть організовуватись з допомогою технологій віддаленого зв’язку та  онлайн-сервісів. Адже виконання державних стандартів освіти та освітньої програми закладу є обов’язком як кожного педагогічного працівника зокрема так і закладу освіти в цілому.

Заступник директора зазначила, що корпоративний обліковий запис «G Suite For Education» (нова назва “Google Workspace”) в усьому світі для навчальних закладів надається безкоштовно. Для підключення закладу до G Suite потрібен домен, який в звичайних умовах надається різними компаніями на платній основі. Цьогоріч, в зв’язку з епідемією COVID-19, українська компанія-реєстратор HOSTIQ.ua для державних та комунальних закладів освіти надає такий домен на постійних, безкоштовних умовах.

Зазначено можливості та переваги електронної освітньої платформи «G Suite For Education», особливості її застосування в умовах карантину шляхом надання освітніх послуг за допомогою технологій дистанційного навчання.

       Серед таких переваг було виокремлено:

  • захищеність системи;
  • сервіс Google ClassRoom;
  • необмежений дисковий простір на Google Drive;
  • можливість надавати різні рівні доступу до додатків системи для окремих груп користувачів;
  • покращені можливості для комунікації між групами користувачів;
  • технології для учнів з особливими освітніми потребами;
  • вбудований чат та відеозв’язок Google Meet;
  • електронна пошта корпоративного рівня;
  • можливість підключати батьків та опікунів системи для відслідковування персональної успішності їх дітей;
  • можливість спільної роботи в Google Docs тощо.

Педагогічна рада вирішила, що у випадку виникнення потреби організації освітнього процесу за допомогою технологій змішаного та дистанційного навчання під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, карантину, інших обставин, які об’єктивно унеможливлюють відвідування закладу освіти використовувати  освітню платформу “G Suite For Education”(«Джі Світ Фо Ед’юкейшн»). Інша назва такої платформи “Google Workspace”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *