Інтелектуальна гра «Що ми знаємо про Кобзаря?»

02 березня у Вараській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 до 204-ї річниці від дня народження геніального поета, мислителя, пророка національного відродження Тараса Григоровича Шевченка було проведено інтелектуальну гру «Що ми знаємо про Кобзаря?» серед учнів гуманітарного 9-В класу, ініціатором заходу стала класний керівник, учитель української мови і літератури, Тєтєнєва Жанна Володимирівна. Свою ерудицію, талант і знання продемонстрували дві команди»: «Патріоти» (керівник Гоштук Дарія) і «Гайдамаки» (керівник Оштук Юлія). Ведучими заходу були Гейнак Галина і Чернявський Дмитро.

Учасники команд змагалися у таких конкурсах: «Представлення команд», «Розминка», «Найкраща ілюстрація», «Конкурс читців-декламаторів», «Інсценізація фрагментів творів Т. Шевченка», «Цікаві запитання від команд», «Змагання капітанів». Гра була цікавою і напруженою: у перших двох конкурсах і в останньому двобої капітанів перемогли «Патріоти», в інших – «Гайдамаки». Учасники обох  команд гідно виступили у всіх етапах гри. З невеликим відривом (62,5 – 56) перемогла команда «Гайдамаки». Яскравим був виступ Скріпко Олександри, яка декламувала вірш «Якби ви знали паничі». Майстерно перевтілилася в образ матері з поеми «Катерина» Гоштук Дарія, розкрила акторський талант Ошурко Вікторія, зігравши ворону (українську) з містерії «Великий льох».  Ілюстрація, створена Сіліч Маргаритою до балади «Причинна», вразила журі оригінальним символічним баченням.

Музичним супроводом інтелектуальної гри стали виступи учениці 9-В класу Гладкої Діани з піснею «Бандуристе, орле сизий» на слова Тараса Шевченка і класного керівника 9-В класу Тєтєнєвої Ж. В. з піснею «Зоре моя вечірняя» (уривок із поеми Т. Шевченка «Княжна»).

Читаймо Шевченка, відкриваймо глибину простого і водночас закодованого слова Кобзаря!