Енергоефективні школи: нова генерація

У 2018-2019 навчальному році учні Вараської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 другий рік поспіль взяли участь у проекті ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація».

Програмою курсу передбачено три освітні напрямки:

  • курс за вибором «Мій енергоефективний будинок» для учнів 4-го класу;
  • курс за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів;
  • факультативний курс «Абетка з основ житлово-комунального управління» для учнів 9-11 класів.

Учні нашої школи опановували курси для 6-8 та 9-11 класів.

  • «Основи енергопостачання та енергозбереження» – курс за вибором для учнів 6-8 класів, головною метою якого є виховання свідомого та відповідального майбутнього споживача теплової та електричної енергії, який розуміє проблеми енергопостачальних підприємств та підтримує їх своїми діями: зберігає і раціонально використовує теплову та електричну енергію, своєчасно сплачує за отримані послуги.
  • «Абетка з основ житлово-комунального управління» – факультативний курс для учнів 9-11 класів, який формує навички ресурсозбереження та раціонального споживання житлово-комунальних послуг. Практичний компонент курсу побудований у формі ділової гри «Розумний будинок». «Розумний будинок» – це віртуальний багатоквартирний будинок, де кожен учень має своє житло і виконує роль співвласника. Даний курс сприяє набуттю навичок у командній роботі та формуванню свідомого власника житла, який досягає економії енергоресурсів за рахунок реалізації енергоефективних заходів та управління будинком через створення ОСББ.

У результаті засвоєння курсів учасники:

  • дотримуються енергетично та екологічно грамотної поведінки та стилю життя;
  • отримують корисні навички для заощадження енергії у школі та вдома;
  • розвивають свої лідерські якості, навчаються працювати в команді та приймати виважені рішення щодо впровадження енергоефективних заходів;
  • популяризують ідеї енергозбереження та ощадливого ставлення до енергоресурсів серед учителів, батьків, друзів та знайомих;
  • усвідомлюють обґрунтованість вартості енергоресурсів, важливість сплати за спожиту енергію та комунальні послуги.

За підсумками 5-ї хвилі проекту наша школа показала високі результати під час проведення он-лайн уроків, увійшовши в 10-ку кращих закладів України.

«Родзинкою» Проекту у 2018-2019 н.р. стало створення 20 команд міжрегіональних класів із різних куточків України, учні яких брали участь у цікавих тренінгах, виїзних екскурсіях, різноманітних заходах, разом відпочивали біля моря і цьогоріч наші учні братимуть участь у проекті саме у міжрегіональному класі.

Така новація спрямована на налагодження партнерських відносин між вчителями та формування ефективних учнівських команд міжрегіональних класів. Тобто Проект не лише навчає, але й об’єднує!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *