День інклюзивної освіти під девізом «Жоден з нас не має відчувати себе іншим чи зайвим»

29 листопада у Вараській ЗОШ №1 був проведений День інклюзивної освіти під девізом «Жоден з нас не має відчувати себе іншим чи зайвим». У кожному із 22 початкових класів були проведені заняття з даної теми. Так першокласники переглянули мультфільм «Квіточка-семицвіточка». Учителі допомогли їм зрозуміти, що інколи треба поступитися своїм бажанням заради потреб інших. Діти створили квітку доброти. Ранкові зустрічі у других класах розпочинались інформаційними хвилинками «Кожна людина – унікальна і неповторна особистість». Третьокласникам було цікаво на заняттях з елементами тренінгу «Людина – індивід, всі разом – колектив». А четвертокласників педагоги вчили захищати себе при порушенні їхніх прав, формували повагу до своєї сім’ї, друзів, оточуючих, почуття дисциплінованості і відповідальності, провівши бесіди «Мої права, обов’язки, відповідальність». Під девізом «Наші здібності безмежні» була організована виставка робіт дітей з особливими освітніми потребами та їх батьків.

Завершився день засіданням «Круглого столу», у якому взяли участь адміністрація закладу,  учителі початкових класів, батьки дітей з особливими освітніми потребами та були запрошені працівники Вараського інклюзивно-ресурсного центру. Команда ІРЦ підготувала для педагогів і батьків цікаві і надзвичайно корисні виступи, тренінгові вправи. Учителі і батьки в свою чергу активно брали участь у виконанні усіх завдань, з любов’ю розповідали про своїх дітей, про їхні здібності, дослухались до порад фахівців.

Всі учасники засідання вкотре переконались у тому, що «Інклюзивна освіта – перспектива нова. Хоч різні можливості – рівні права! Кожна дитина – це цілий світ, освіта, повага і рівність для всіх».

У заключному слові директор ІРЦ Шаблевська Н.М. підтвердила, що педагоги Вараської ЗОШ №1 у своїй діяльності керуються не настановою «Що з цією дитиною не так?», а принципом «Що цій дитині потрібно? Як можна їй допомогти?». Бондар Н.І., заступник директора ЗОШ №1, у свою чергу, звертаючись до педагогів та батьків, закликала не боятися змін і пам’ятати, що інклюзивна освіта – це виклик, з яким всім разом під силу  впоратися, якщо докласти трохи зусиль.

Засідання пройшло на одному диханні , у теплій, дружній, ніби домашній атмосфері. І господарі, і гості залишали залу у хорошому настрої, з бажанням віддавати частинку своїх сердець дітям з ООП. Адже дитина з особливими потребами – це не обділена долею людина, це передусім визначений спосіб життя, зважаючи на обставини, що склалися.

Відгук вчителя інклюзивного класу Світлани Новак

29 листопада 2019 року я мала нагоду взяти участь у засіданні «Круглого столу», методичному практикумі на тему : «Особлива інклюзія для особливих дітей», організованому адміністрацією Вараської ЗОШ №1 у співпраці з Вараським ІРЦ. Вперше разом зустрілися фахівці ІРЦ, педагоги та батьки дітей, які навчаються на інклюзивній формі навчання у закладі.

Це був справжній діалог, який, без сумніву, збагатив усіх нас новим досвідом, надавши кожному учаснику широкі можливості ознайомлення з доробком колег, вільного обговорення актуальної проблеми, освоєння новітніх теоретичних і методологічних аспектів щодо організації інклюзивного навчання.

Вразив високий професійний рівень організації заходу, ефективний формат проведення, продуманий до дрібниць: від докладного покрокового інформування – активного, результативного обміну думками та пропозиціями – до практичних вправ та ігор.

Спільна робота, яка була успішно завершена, згуртувала нас навколо постановки та розв’язання проблеми сучасної інклюзивної освіти, збагатила нас новими ідеями, надала нові пропозиції, підготувала справді благодатний грунт для подальших педагогічних пошуків.

Сподіваюся, у майбутньому такі заходи допоможуть педагогам і батькам отримати відповіді на питання, що найбільше їх хвилюватимуть.

Дякую всім учасникам за обмін думками, цінні поради, за можливість такого діалогу, за час професійного взаємозбагачення.

С.М.Новак, учитель початкових класів,

учитель інклюзивного навчання

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *